Co za wiadomość! Alicja Klasik, szpadzistka RMKS Rybnik – jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

2024-04-06, Autor:

Alicja Klasik – utytułowana szpadzistka RMKS Rybnik została Mistrzynią Polski 2024. Tym samym zapewniła sobie kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024!

Najbliższe Igrzyska Olimpijskie w Paryżu będziemy zapewne oglądać z większą uwagą. Wszystko za sprawą Alicji Klasik – mieszkanki Czerwionki-Leszczyn i zawodniczki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego w sekcji szermierczej.

Młoda szpadzistka została właśnie Mistrzynią Polski 2024.

Alicja w gronie 86 zawodniczek zwyciężyła wszystkie swoje walki w eliminacji grupowej i została rozstawiona do walk pucharowych z numerem 4. W fazie eliminacji bezpośredniej i w drodze do złota pokonała kolejno: Oliwie Garus z SKS Grass Hopler Kalwaria 15:5, Annę Jakubowicz z KSz Warszawianka 15:9, Barbara Brych z AZS AWF Kroków 10:9, Karolinę Charkiewicz AZS AWF Warszawa 15:12 – informuje RMKS Rybnik.

W półfinale Alicja zwyciężyła z Ewą Trzebińską (AZS AWF Katowice) 15:10, a w wielkim finale pokonała Kamilę Pytkę z AZS AWF Warszawa 11:8.

Walka finałowa Alicji Klasik:

Alicja pisze historię nie tylko swoją jako znakomitej szpadzistki, ale również rybnickiej szermierki. To pierwszy złoty medal w turnieju indywidualnym Mistrzostw Polski seniorek w szpadzie kobiet w historii klubu – dowiadujemy się.

Tym samym zobaczymy zmagania Alicji w Paryżu! Dodajmy, że młoda zawodniczka RMKS została laureatką konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2023 w kategorii Sport:

---

Pozostałe miejsca naszych zawodniczek i zawodników.

11. miejsce - Kinga Zgryźniak
13. miejsce - Anna Mroszczak
20. miejsce - Liliana Porwoł
45. miejsce - Laura Misiak
52. miejsce - Patrycja Frystacka
59. miejsce - Gloria Klughardt

W szpadzie męskiej bardzo dobry start odnotowała Adam Sojka, który w stawce 106 zawodników zajął 16 miejsce. Tomasz Wąsiewicz zajął 50 miejsce, a Ryszard Kałuziński 77.