Szermierka. RMKS Rybnik: znakomity start Alicji Klasik w Chinach

2024-03-28, Autor:

Fantastyczne wieści napłynęły z Chin. Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik zajęła 8. miejsce w Pucharze Świata seniorek w Nankin.

W dwudniowym turnieju w Chinach Alicja Klasik spisała się fantastycznie wygrywając w turnieju głównym ze światową „6” Włoszką, Marą Nawarrią 10:9. Następnie pokonała Węgierkę Tamarę Gnam 15:8. W walce o ćwierćfinał zmierzyła się z 11. zawodniczką rankingu światowego Kenijką Aleksandro Ndolo, z którą pewnie wygrała 15:9. Dopiero w walce o strefę medalową musiała uznać wyższość Koreanki Sery Song (światowa nr 3), przegrywając 11:14.

To już drugi w sezonie olimpijskim szeroki finał Alicji Klasik. Wcześniej w Vancouver zajęła 6. miejsce. Punkty zdobyte w rankingu olimpijskim sprawiają, że szpadzistka RMKS-u jest o krok od występu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Ostateczną kwalifikację może uzyskać po kwietniowych mistrzostwach Polski, w których musi znaleźć się w najlepszej „16”.

Dodajmy, że w turnieju głównym w Nankin swoje pierwsze walki przegrały Gloria Klughardt, która zajęła 37. miejsce oraz Kinga Zgryźniak, która zakończyła start na 45. pozycji.

W rywalizacji drużynowej Polska w składzie Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga i Martyna Swatowska-Wenglarczyk zajęła 8. miejsce. Między innymi dzięki temu wynikowi Biało-Czerwone mają już zapewnione miejsce w rywalizacji drużynowej w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 0