Koszykówka. II liga: MKKS Rybnik czwarty po rundzie zasadniczej. Czas na play-offy

2024-03-23, Autor:

Na zakończenie rundy zasadniczej II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik wygrali dziś z MKS-em II Dąbrowa Górnicza. W fazie play-off zagrają z KK UR BOZZA Kraków.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej II ligi MKKS Rybnik zmierzył się we własnej hali z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy, którzy po dwóch kwartach prowadzili 36:24.

W trzeciej kwarcie koszykarze z Dąbrowy Górniczej zaczęli odrabiać straty i w pewnym momencie zbliżyli się do rybniczan na 7 oczek (49:42).

Na trzy minuty przed końcem przewaga gospodarzy wynosiła 12 punktów (67:55). Wtedy dobrą serię zanotował MKS II, zdobywając 8 punktów z rzędu (67:63). W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni cieszyli się z wygranej 71:66.

W kolejnym tygodniu rozpocznie się faza play-off, do której rybniczanie przystąpią z czwartego miejsca. Ich przeciwnikiem w dwumeczu będzie KK UR BOZZA Kraków. Pierwszy mecz tej rywalizacji zostanie rozegrany w Krakowie w środę 27 marca. Rewanż w Rybniku zaplanowano w środę 3 kwietnia o godz. 19:00.

MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 71:66 (18:13, 18:11, 17:19, 18:23)

MKKS Rybnik (punkty i czas na parkiecie): Paweł Respondek 6 16:24, Sebastian Kołowrot 0 11:44, Marcin Kosiorowski 9 27:46, Piotr Kawczyński 8 22:06, Adam Anduła 4 23:58, Kacper Wydra 9 23:55, Jan Czorny 4 10:36, Karol Jagoda 19 27:48, Tymoteusz Krok 6 14:09, Adrian Ścieszka 2 17:38, Dawid Biela 4 03:56

II liga, grupa C – 30. kolejka: GTK AZS Gliwice - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 99 : 64 MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 71 : 66 TS Wisła Kraków - OPTeam Resovia Rzeszów 70 : 102 Inter-bud Oknoplast Kraków - UJK Kielce 95 : 77 KS 27 Katowice - AK Iskra Częstochowa 84 : 74 KKS Ragor Tarnowskie Góry - KK UR BOZZA Kraków 71 : 84 MCKS Czeladź - Basket Hills Bielsko-Biała 69 : 83 KS Cracovia 1906 Yabimo - BS Polonia Bytom 65 : 83