Judo. Polonia Rybnik: Szymon Szulik mistrzem Polski juniorów. Szymon Panek ze srebrem

2024-03-24, Autor:

Szymon Szulik (73 kg) z Polonii Rybnik został mistrzem Polski juniorów w judo. Jego klubowy kolega, Szymon Panek (81 kg), wywalczył srebrny medal.

W sobotę w mistrzostwach Polski juniorów w Opolu rywalizowało dwóch reprezentantów Polonii Rybnik. Szymon Panek, walczący w kategorii do 81 kg, wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski juniorów. Rybnicki zawodnik wygrał kolejno z Erykiem Osińskim (Orkan Sochaczew), Szymonem Brzuszczyńskim (UKJ 225 Warszawa) oraz Bartoszem Lepianką (Lemur Warszawa). W pojedynku półfinałowym zwyciężył przed czasem z Kamilem Hulinem (Pałac Młodzieży Katowice). W walce o tytuł mistrza Polski stanął naprzeciwko Fabrycjusza Tarkowskiego (AZS Opole). Po bardzo wyrównanym i pełnym emocji pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika.

W tym dniu startował również Adrian Stefański (66 kg), ale odpadł w eliminacjach.

W niedzielę do rywalizacji przystąpił Szymon Szulik, który w kategorii do 73 kg nie miał sobie równych. W drodze do finału pokonał kolejno Karima Qaddourahę (Kata Guruma Gliwice), Kacpra Szymkuna (Ippon Kożuchów), Kacpra Łempickiego (Juvenia Wrocław) i Aleksandra Jagielskiego (Ryś Warszawa). W finale zmierzył się z Adamem Kazimierczakiem (Yawara Warszawa) i zakładając trzymanie, w pięknym stylu zakończył walkę przed czasem. Tym samym zdobył tytuł mistrza Polski juniorów.

Trenerem zawodników jest Krzysztof Mika.

Po dwóch dniach rywalizacji Polonia Rybnik uplasowała się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej i 2. miejscu w grupie męskiej.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 1