Kultura, rozrywka i edukacja

Prawie 100 siatkarzy wzięło udział w turnieju minisiatkówki Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej

2016-04-30, Autor:
W hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku został rozegrany kolejny turniej minisiatkówki organizowany przez Rybnicką Akademię Siatkówki Młodzieżowej. Tym razem na parkiecie rywalizowała prawie setka uczniów z klas VI szkół podstawowych z Rybnika i powiatu rybnickiego.

Rybnicka Akademia Siatkówki Młodzieżowej działająca pod patronatem Prezydenta Rybnika i PZPS kończy trzeci rok swojej działalności. W Akademii młodzi siatkarze z aż 18 szkół podstawowych z naszego miasta mogą się zmierzyć ze sobą, sprawdzić swoje umiejętności, a najlepsi mogą otrzymać zaproszenie do mistrzowskiej klasy sportowej w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku, będącego Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym pod patronatem PZPS.

Tym razem w hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku został rozegrany kolejny turniej, przeznaczony dla uczniów klas VI. W turnieju wzięły udział 22 zespoły z 15 szkół podstawowych, a na siatkarskim parkiecie pojawiło się blisko 100 minisiatkarzy. W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP1 Rybnik, SP3 Rybnik, SP 11 Rybnik, SP Stanowice, SP Szczejkowice, SP Palowice, SP 18 Rybnik, SP32 Rybnik, SP34 Rybnik, SP 20 Rybnik, SP12 Rybnik, SP13 Rybnik, SP27 Rybnik SP1 Jankowice i SP1 Leszczyny.

W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w pięciu grupach systemem „każdy z każdym” a później dwa najlepsze zespoły z każdej grupy w systemie pucharowym walczyły o zwycięstwo w turnieju.  Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku, który w finale wygrał z SP27 w Rybniku. Trzecie miejsce zajął zespół SP11 Rybnik, który pokonał w decydującym meczu SP3 II Rybnik. Miejsca od 5-8 zajęły: SP12 Rybnik, SP34 Rybnik, SP Palowice, SP32 Rybnik. Nagrody dla zwycięzców ufundował TS Volley Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0