Koszykarki RMKS-u z Pucharem Śląska

2016-04-27, Autor:
W niedzielę 24 kwietnia koszykarki RMKS-u Rybnik wygrały finałowy turniej Pucharu Śląska w koszykówce dziewczyn rocznik 2004 i młodsze.

Podczas rozegranego w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku finału, w pierwszym meczu rybniczanki pokonały MKS Strzelce Opolskie 39:17 (9:3, 16:0, 4:7, 10:7). W drugim spotkaniu turnieju MKS MOS Katowice wygrał z  MKS Strzelce Opolskie 25:17 (12:7, 5:2, 2:2, 6:6). W spotkaniu decydującym o  zwycięstwie w turnieju po bardzo słabej pierwszej połowie i lepszej grze w drugiej RMKS Rybnik wygrał z MKS MOS Katowice 23:18 (1:2, 2:10, 10:4, 10:2). Rybniczanki za zwycięstwo w turnieju finałowym, podobnie jak i pozostałe dwa zespoły, otrzymały puchar i medale ufundowane przez Śląski Związek Koszykówki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Decathlon Rybnik oraz Urząd Miasta Rybnik. Nagrody zawodniczkom wręczała rybniczanka, Grażyna Szulik - przewodnicząca Wydziału Gier i Dyscypliny Śląskiego Związku Koszykówki w Katowicach.

Nagrodami indywidualnymi dodatkowo wyróżniono 5 zawodniczek. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Maja Frąckiewicz (RMKS Rybnik), najlepszym strzelcem - Dominika Bednarek (RMKS Rybnik) a najlepszymi zawodniczki poszczególnych zespołów były: Martyna Studzińska (Strzelce Opolskie), Alicja Śmigielska (Katowice) i Zuzanna Walecka (RMKS Rybnik).

W tegorocznym Pucharze Śląska uczestniczyło 7 zespołów, każda z drużyn rozegrała 12 spotkań eliminacyjnych. Trzy najlepsze zespoły eliminacji spotkały się w rybnickim finale.

Rybniczanki wygrały wszystkie spotkania tegorocznej edycji, podobnie jak i w poprzednim sezonie.

Skład RMKS-u Rybnik rocznik 2004 i młodsze: Hania Grobosz, Zuzanna Ekiert, Magda Bernacka, Maja Frąckiwicz, Paulina Raudner, Renata Trzop, Zuzanna Walecka, Małgorzata Widziak, Dominika Gorczyca, Dominika Bednarek, Vittoria Conte, Aleksandra Kubica, Martyna Kapusta, Iga Kozłowska, Magdalena Niesporek. Trenerem zespołu jest Marcin Troszka.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0